Maść na gojenie ran – kiedy i komu się przyda?

Trudno gojące się rany są uciążliwe tak samo dla nas jak i dla lekarzy próbujących nam pomóc. W dodatku nie ma tu reguły, która by jasno stwierdzała, jaki rodzaj rany jest tym najtrudniejszym do wygojenia. Czasami po prostu rana się „zaognia” i nawet najmniejsze zadrapanie może być tym, które nie będzie chciało się zasklepić. Szybkie gojenie ran również nie zależy tylko i wyłącznie od jednego czynnika tak samo jak problemy z ich leczeniem nie wynikają tylko z jednej przyczyny. Co najgorsze zwykle trudno jest nawet ustalić, co sprawia, że nasze ciało akurat w tym miejscu nie chce się regenerować we właściwym tempie…

Trudno gojące się rany – jakie mogą być ich przyczyny

Często przyczyny opóźnionej regeneracji rany są trudne do ustalenia, a czasem to naprawdę błahostki. Często jest to poważana infekcja, zaburzenia krzepliwości krwi, niedobory mikro i makroelementów, czy witamin (najpewniej witaminy K), choroby skóry, anemia itd., ale zdarza się też, że trudno gojące się rany to efekt nieświadomego rozdrapywania ich podczas snu albo niewłaściwej aplikacji opatrunku z jakimś źle dobranym specyfikiem. Okazuje się jednak, że szybkie gojenie ran jest możliwe, kiedy zdobędziemy minimum wiedzy na ten temat.

gojenie ran, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne i termiczne, oparzenia chemiczne, owrzodzenie żylne, rany ropne jak leczyc, rany ropne, rany ropiejące, pieluszkowe zapalenie skóry leki, pieluszkowe zapalenie skóry jaki krem, maść na gojenie ran, trudno gojące się rany, jak przyspieszyć gojenie ran, masc na rany przyspieszajaca gojenie, co przyspiesza gojenie ran, szybkie gojenie ran, szybsze gojenie ran,
argotiab

Jak przyspieszyć gojenie ran?

Po pierwsze można to uczynić, ale zaznaczmy już na początku – jeśli żadna domowa ani medyczna pomoc nie przynosi efektów, należy udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje dalszym leczeniem trudno gojących się ran. Zastanówmy się jednak, jak przyspieszyć gojenie ran skutecznie!

Okazuje się, że na rynku istnieje wiele specyfików zawierających mnóstwo substancji czynnych, które wpływają nie tylko kojąco i przeciwbólowo na ranę, ale też leczniczo, bo w zauważalny sposób przyspieszają regenerację. Już samo działanie przeciwbólowe zlikwiduje świąd i pieczenie, przez co zniknie potrzeba drapania się i otwierania ranki na nowo.

Ponadto należy zasięgnąć opinii – choćby w internecie lub u farmaceuty – o tym, jaki opatrunek na dany rodzaj uszkodzenia ciała należy zastosować. Nie każda rana lubi zamknięty kompres, który powoduje nadmierną jej wilgotność, co powoduje zwykle rozwój bakterii i drobnoustrojów. To zdecydowanie nie pomoże w rekonwalescencji!

gojenie ran, oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne i termiczne, oparzenia chemiczne, owrzodzenie żylne, rany ropne jak leczyc, rany ropne, rany ropiejące, pieluszkowe zapalenie skóry leki, pieluszkowe zapalenie skóry jaki krem, maść na gojenie ran, trudno gojące się rany, jak przyspieszyć gojenie ran, masc na rany przyspieszajaca gojenie, co przyspiesza gojenie ran, szybkie gojenie ran, szybsze gojenie ran,Co przyspiesza gojenie ran?

Odpowiedź na pytanie, co przyspiesza gojenie ran, jest banalnie prosta! Chodzi o maść na gojenie ran! Stosowanie wspomnianej maści to recepta na szybsze gojenie ran. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio dobrać dany specyfik do rodzaju rany. Na zmiany trądzikowe, czy alergiczne z pewnością przyda się specyfik z solami cynku lub kwasami na bazie cynku. Substancje te mają właściwości przyspieszające regenerację skóry. Prawie każda maść na gojenie ran powinna również zawierać coś, co uśmierzy ból i zdezynfekuje ranę. Szybsze gojenie ran wymaga również – jak już wspomniano powyżej – odpowiedniego opatrunku, zatem należy zastosować się przy danym specyfiku do zaleceń zawartych w ulotce lub zasięgniętych u farmaceuty.

Podsumowanie

Kilka prostych reguł, jak higiena, odpowiedni opatrunek i maść przyspieszająca gojenie ran mogą uratować nas przed poważnymi i trudnymi do wyleczenia infekcjami. Pamiętajmy jednak, że czasami bywa tak, że mamy po prostu pecha i rana nie chce się goić. Zatem, jeśli żadna maść przyspieszająca gojenie ran nie pomaga, należy niezwłocznie pokazać ją lekarzowi. Bywają bowiem takie rany, które nie są spowodowane urazem, ani żadną bakterią. Często, zwłaszcza na nogach, pojawiają się rany cukrzycowe albo te spowodowane niewydolnością nerek. Zatem nie znajdziemy na to specyfiku, póki nie wyleczymy przyczyny ich pojawienia się. Miejmy jednak nadzieję, że nikomu tak trudne przypadki się nie przytrafią i wystarczy tylko dobra maść na gojenie ran.

Chcesz zostać mamą? Sprawdź!
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę:
LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę.