Trochę o motoryzacji – skup auta w Warszawie czy sprzedaż przez internet?

Gdy zamierzamy kupić samochód zawsze powinniśmy odpowiednio podejść do sprawy. Ile mamy budżetu na sam zakup i utrzymanie samochodu? Po jakich trasach będziemy się nim poruszać, będą to odległości duże czy mniejsze? Myśląc o zakupie samochodu musimy odpowiedzieć sobie na wiele istotnych pytań, które pomogą i ułatwią nam dokonanie wyboru. Dlatego, kwestia sprzedaży też powinna być dogłębnie przemyślana. W ciągu kilkunastu ostatnich lat rynek motoryzacyjny w Polsce rozwinął się ( i dalej to robi ) z ogromną prędkością. Spowodowało to podwyższenie konkurencji, spadkiem cen pojazdów, a także nasyceniem rynku pojazdami sprowadzanymi z Japonii, USA czy też Korei Południowej. Przyczyniło się to do zwiększenia oczekiwań klientów wobec samochodów, dlatego sprzedaż jest procesem czasochłonnym i po prostu trudnym. Skup aut Warszawa – sprawdź to <<

Jak sprawić, by sprzedaż była efektywniejsza?

auto skup warszawa płock
Photo by Serge Kutuzov on Unsplash

Ogromny wybór samochodów sprawił, że coraz ciężej sprzedać swój pojazd, zwłaszcza gdy lata świetności dawno ma już za sobą, a nam potrzebna gotówka. Klienci są wybredni, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jeśli dziś nie znajdą dogodnej oferty, to sprawdzą serwis jutro, gdyż i tak pojawi się na nim 1000 nowych ogłoszeń odnośnie sprzedaży pojazdu używanego lub nowego. Owszem, możemy naprawić drobne usterki, dokładnie wyczyścić samochód, zrobić odpowiednie zdjęcia i poddać edycji ogłoszenie, tak aby było przyjemne dla oka. Jednak, gdy nie jesteśmy w stanie inwestować nasz czas i pieniądze w pojazd, tylko po to aby szybciej go sprzedać, zamiast czekać kilka miesięcy na osobę zainteresowaną zakupem, możemy zwrócić się do odpowiedniej firmy.

Skup aut w Warszawie

Obecnie temat komisów samochodowych (których na rynku jest przepełnienie i funkcjonują na innych zasadach niż kiedyś) oraz lombardów, (które pojazdów nie przyjmują, a jak już to oferują nam grosze) pominiemy, a zajmiemy się stosunkowo nowym rozwiązaniem – skupem aut w Warszawie (I obecnie w każdym większym mieście).

Gdy zaczęto dostrzegać obecną sytuację wskazującą głównie na nieudolnych lub długotrwałych próbach sprzedaży pojazdów na wszelkich giełdach, komisach czy najczęściej serwisach internetowych pojawiło się nowe rozwiązanie – skup aut. Pomysłodawcy zauważyli nieustannie pojawiający się problem sprzedaży i podejście klientów do zakupu samochodu i postanowili stworzyć innowacyjną metodę, która ma za zadanie rozwiązać te niedogodności wynikające z dynamicznego rozwoju motoryzacji.

Jak przebiega i na czym polega sprzedaż samochodu w skupie aut?

Samochody kupowane są przez skupy poniżej ceny rynkowej, jednak nie jest to około 20-30% jak w przypadku lombardu. Większe serwisy o zarejestrowanej działalności gospodarczej zajmujące się skupem i sprzedażą aut takie jak: skup aut w Warszawie są w stanie zaproponować swoim klientom 70-90% ceny rynkowej – jest to 50-60% więcej niż zaoferują nam w lombardzie, a pozostałe 10-30% jest ceną za zmniejszony czas oczekiwania na sprzedaż i zaoszczędzenie energii oraz wkładów finansowych w samochód, ponieważ w skupie możemy sprzedać nawet pojazd uszkodzony. Przed podjęciem decyzji o sprzedaniu samochodu w skupie należy dokładnie sprawdzić opinie o firmie, w której chcemy sprzedać samochód oraz sprawdzić kilka konkurencyjnych lokali w okolicy.

Jak podjąć właściwą decyzję odnośnie wyboru odpowiedniego skupu aut?

W poszukiwaniu skupu proponujemy najpierw przeszukać te w naszej najbliższej okolicy. Przykładowo, wpisujemy w wyszukiwarce lub mapach frazę ” skup aut Warszawa, Gdańsk, Kraków” i po chwili otrzymujemy wyniki wyszukiwania. Aby wybrać właściwie warto zwrócić uwagę na kilka faktów, które ułatwią nam wybór:

  • Wyceną w skupie powinien zajmować się rzeczoznawca,
  • Ulotki lub też banery zobowiązane są do umieszczenia kilku informacji o podmiocie gospodarczym.
  • Warto wybrać firmę o charakterze ogólnopolskim, skupującą pojazdy każdego rodzaju i marki.
  • Pomocne będzie wyszukanie opinii innych użytkowników o danym skupie samochodowym.

Należy uważać na oszustów i firmy zajmujące się tym nieprofesjonalnie, ze złymi opiniami, jeśli chcemy szybko sprzedać samochód po możliwej dla nas najwyższej cenie przy poświęceniu mniejszej ilości czasu.

Krótko o umowie sprzedaży

Ostatnią rzeczą decydującą o sprzedaży będzie umowa, na której musi znaleźć się nasz podpis. Każda rzetelna firma powinna z nami taką umowę podpisać, aby nie powstało żadnych nieporozumień z obu stron. Auto odsprzedajemy za określoną cenę, a gotówkę powinniśmy otrzymać odrazu, bezpośrednio po podpisaniu umowy. Jednak co zrobić w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni, co do ceny jaka została ustalona? Możemy spróbować negocjacji. Gdy one nie skutkują i firma trzyma się ceny ustalonej przez rzeczoznawcę, warto przejechać się do innych skupów przed przyjęciem oferty i sprzedać pojazd tam, gdzie oferują nam najwięcej. Przed sprzedażą również sami powinniśmy zastanowić się w jakim stanie jest samochód, jaki ma przebieg oraz jaka cena za niego by nas satysfakcjonowała.

 
Skup samochodów / aut Warszawa

Skupowanie samochodów w Warszawie i okolicy. Profesjonalny skup aut – z dojazdem za darmo i płatność gotówką na miejscu.

Skup samochodów / aut Łódź

Skupowanie samochodów w Łodzi i okolicy. Zaufany skup aut – z dojazdem za darmo i płatność gotówką na miejscu – Łódź i okolice.

Dodaj komentarz