Dlaczego warto skorzystać z usług doradztwa energetycznego?

Korzystanie z doradztwa kredytowego czy podatkowego stało się codzienną praktyką. Nikt nie dziwi się, że w tak ważnej dla nas dziedzinie jaką są finanse, udajemy się po pomoc do specjalisty. Zgłaszając się do takich instytucji, korzystamy z ich wiedzy i doświadczenia, a sami możemy skupić się na prowadzeniu własnej działalności. Idąc tym samym torem, możemy skorzystać z doradztwa także w innych zakresach naszego życia. Efektywne zarządzanie energią możemy również powierzyć specjalistom.

Doradztwo energetyczne to obecnie jedna z najpopularniejszych metod poprawy naszych finansów. Usługa ta obejmuje szereg zagadnień mających wpływ na zapewnienie komfortu cieplnego wewnątrz budynku, metod dociepleniowych czy doboru materiałów budowlanych nawet na etapie projektu domu. Im wcześniej zaczniemy korzystać z usług doradcy energetycznego, tym więcej mamy możliwości do stworzenia oszczędnego budynku. Doradca weźmie pod uwagę m.in. lokalizację budynku, jego usytuowanie względem stron świata, kierunki i siły wiatru, a nawet bryłę budynku i lokalizację okien.

Budowa optymalnego energetycznie budynku

Na etapie budowy doradca energetyczny dobierze odpowiednie materiały oraz konstrukcję budynku, a także wszystkie instalacje. Skorzystanie z doradztwa energetycznego zapewni nam najwyższy komfort użytkowania przy znacznie obniżonych kosztach. Korzystając z takiej usługi możemy również liczyć na wskazówki związane z kontrolą wykonywanych prac przez właściwe zespoły budowlane.

Dla już wybudowanych budynków, doradztwo energetyczne skupia się na innych elementach, ale przynosi podobne korzyści. Nieszczelne okna, nieefektywne instalacje ciepłownicze oraz niedocieplone ściany w starszych obiektach jest to niemal codzienność. Dzięki doradztwu energetycznemu właściciel czy zarządca takiego budynku zyskuje pewność, że analiza energetyczna jest bardzo opłacalna i korzystna. W nowszych obiektach, gdzie jedynym sygnałem są wysokie rachunki doradca może wskazać „ukryte” straty ciepła lub rozwiązania w pełni wykorzystujące możliwości budynku oraz dzisiejsze, nowocześniejsze i dużo efektywniejsze metody docieplania.

Dla kogo jest doradztwo energetyczne?

Usługi doradztwa energetycznego kierowane są przede wszystkim do deweloperów. Dzięki skorzystaniu z możliwości doradztwa energetycznego mogą zaoferować nabywcom nowoczesne mieszkania i biura, stworzone przede wszystkim z myślą o komforcie cieplnym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby klientami firm zajmujących się doradztwem energetycznym byli również klienci indywidualni. Chcąc wybudować dom, który będzie jednocześnie komfortowy i niedrogi w utrzymaniu, doradztwo energetyczne jest wręcz obowiązkowym punktem planu.

Doradztwo energetyczne zajmuje się również bezpieczeństwem energetycznym przedsiębiorstw i osób indywidualnych. Mianowicie pomoc dla firm to zaproponowanie takich rozwiązań, które pomogą obniżyć ślad węglowy, uniknąć przestojów spowodowanych brakiem zasilania lub optymalnie wykorzystywać zieloną energię. Dla osób indywidualnych doradca energetyczny może zaproponować bardziej opłacalną taryfę, modernizację oświetlenia lub wymianę urządzeń na bardziej energooszczędne.

Co najważniejsze, skorzystanie z doradztwa energetycznego jest praktycznie bez kosztową inwestycją. Pomoc doradcy energetycznego pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z korzystaniem z energii. Oszczędności jakie z tego wynikają powodują, że to bardzo opłacalny wybór zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Dodaj komentarz