Domy całoroczne z drewna z bali, bala

Oprócz kosztów budowy „drewniaka” istotne jest przeanalizowanie kosztów utrzymania takiego budynku. W zasadzie nie będziemy tu podawać dokładnych kwot. Różnica w kosztach utrzymania obydwu rodzajów budynków to jedynie kwestia ogrzewania takiego domu. Domy całoroczne z bali, w przeciwieństwie do domów murowanych, charakteryzują się szybszym oddawaniem ciepła. Może się więc okazać, że po powrocie do takiego domostwa (z dłuższego wyjazdu) będzie dość nieprzyjemnie. Jaką w związku z tym wybrać instalację grzewczą i czy nam taka decyzja się opłaci? Domy całoroczne z drewna.

domy całoroczne z drewna, domy całoroczne z bali, domy caloroczne z bali, projekty z drewna, budowa domku z drewna, producent domów, domki rekreacyjne z drewna, chaty z bali, domy z bali drewnianych ceny, domki drewniane całoroczne cennik, mały domek z bali, domy caloroczne, domki letniskowe całoroczne projekty, chata z bali, tanie domy z bali całoroczne, drewniane domy z bali, budowa domku drewnianego, tanie domy z drewna całoroczne, tanie domy drewniane całoroczne ceny, domy z bala całoroczne

Domy całoroczne z drewna

1. Instalacja elektryczna – to prosty i niezawodny sposób ogrzania naszego domu drewnianego. Niestety, jest on nieopłacalny w przypadku takiego budynku. Z jednej strony, koszty energii elektrycznej, jaką należy zużyć będą ogromne, a z drugiej – ciepło będzie szybko uciekać toteż pojawi się konieczność „podkręcenia kurka” i podwyższenia temperatury. Oczywiście taki krok jeszcze bardziej podwyższy koszt zużytej energii elektrycznej.

2. Kominek – to proste acz uważane za nieco przestarzałe rozwiązanie, które ma swój renesans, nie tylko w budownictwie drewnianym, ale też murowanym. Szczególnie warto wybrać kominki z płaszczem wodnym i dodatkowym rozprowadzeniem. W ten sposób, ciepła woda będzie rozprowadzana po całym domu jednocześnie ogrzewając jego wnętrze. Paliwo wykorzystywane w kominkach jest również dość tanie.

3. Ogrzewanie podłogowe – to jedno z najciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o domy całoroczne z drewna. Dlaczego? Ponieważ dzięki niemu, możemy zaoszczędzić sporo miejsca, nie marnotrawiąc go na różnego rodzaju grzejniki czy innego rodzaju instalacje. Ponadto, przy ogrzewaniu podłogowym mamy do czynienia z wylewką betonową, w której znajduje się cała instalacja. Beton – jak wiemy – jest materiałem który znacznie dłużej utrzymuje ciepło, dzięki czemu wewnątrz naszego domu temperatura tak szybko nie spadnie.

4. Instalacje solarne – dzięki nim, możemy zamienić energię słoneczną na energię cieplną. Niestety, choć w upalne dni z ich pomocą pokryjemy całe nasze zapotrzebowanie na ciepłą wodę, to gdy będzie nieco chłodniej mogą pojawić się już spore problemy. Dlatego instalację kolektorów słonecznych warto przemyśleć jako dodatkową, wspierającą podstawowy system grzewczy całego budynku.

Co może wpłynąć na wzrost kosztów ogrzewania?

1.  Czy decydujemy się na budowę piwnicy? Jeśli tak, to musimy uwzględnić rosnący koszt ciepła, które przez piwnicę ucieka.

2. Czy chcemy, aby nasze domy całoroczne z bali zawierały różnego rodzaju balkony, załamania itd.? Jeśli tak, to musimy zainwestować większe pieniądze. Im bryła budynku jest prostsza, tym koszty jego budowy są mniejsze. Pamiętajmy, że im więcej takich załamań, tym domy całoroczne z drewna będą więcej tracić ciepła.

3. Jakich materiałów wykończeniowych chcemy użyć do budowy tego domu? Wybór odpowiednio tańszych dachówek już daje ogromne oszczędności. Przykład? Cena najtańszych dachówek ceramicznych, waha się gdzieś w okolicach od 21 do 429 złotych za metr kwadratowy. Wybór odpowiedniego materiału, może znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania!

Podsumowując, istnieje wiele sposobów na ogrzewanie domu drewnianego. Tak naprawdę, jego ogrzanie będzie tylko trochę bardziej kosztowne niż w przypadku domu murowanego. Domy caloroczne z bali nie wymagają też jakiś specjalnych metod grzewczych. Po prostu wystarczą w tym przypadku stare, dobre rozwiązania. Ponadto, domy te zwykle charakteryzują się mniejszą kubaturą a to skutecznie zmniejsza ilość energii koniecznej do ogrzania takiego budynku.

Dodaj komentarz